yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Özgür Özel: Sinan Ateş cinayeti üzerindeki sis perdesi kaldırılana kadar bu sorunun peşinde olacağız; unutturmayacağız

CHP Genel Lideri Özgür Özel, Manisa’da; Riyad’da oynanması planlanan Muhteşem Kupa final maçı öncesinde yaşananlara reaksiyon gösterdi. Özel, Eski Dava Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin birinci yılında, dava evrakından dava ocakları ile emniyet ortasındaki münasebete işaret eden haberi yapan T24 muhabiri Asuman Aranca hakkında soruşturma açıldığının anımsatılması üzerine ise “Bu alakanın üzerine gidilmezse bundan sonra Türkiye’de yaşanabilecek her türlü aksilikte bu kuşku ortada olacaktır. Ben bir defa daha Sinan Ateş’e, bedelli eşine, çocuklarına, ailesine; siyaset arkadaşlarına ve ülkücü topluluğa baş sıhhati diliyorum. Sinan Ateş cinayeti üzerindeki sis perdesi kaldırılana kadar bu problemin peşinde olacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. 

CHP Genel Lideri Özel, Manisa’da; Yunusemre Belediye Lider adaylığı için yapılan önseçime katıldı, kurulan sandıkta oy kullandı. Özel, daha sonra açıklama yaptı, gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Özel, şunları söyledi:

“Bugün CHP’nin bir demokrasi şenliğine, şölenine; memleketimiz Manisa’da ve kendi ilçemiz, kayıtlı olduğumuz ilçede, Yunusemre’de katılıyoruz. Yunusemre’de 26 yaşında, gencecik bir ilçe liderimiz var. Mehmet Lider, Mehmet Aslan 26 yaşında. Şehzadeler İlçe Liderimiz, o da Mehmet Lider ile yaşıt ve vilayet liderimiz. Ve yeni vazifeye gelen İlksen Uludağ. O da CHP’nin bayan vilayet liderleri ortasına katıldı. İki yanımda da bugün önseçimle belediye lider adayımız olarak belirlenecek iki pahalı aday var. Bir tanesi, Musa Semih Balaban: Partimizin evvelki periyot vilayet liderlerinden. Eğitimci, birlikte siyaset yaptığımız. Manisa’da son derece kıymetli ve tesirli bir isim. Bir tarafta da İhtilal Bali var. Son misyonu Eczacı Odası Başkanlığı idi. Yunusemre’de ilçe başkanlığı yaptı. Benim çok uzun müddettir tanıdığım bir arkadaşım. Yedi aday ortasından bir anket yaptık. Anket çalışmasının sonucunda Sayın Semih Balaban ile Sayın İhtilal Bali, istatistiki sonlar içinde birbirlerine yakın, ikisi de seçimi kazanabilecek iki aday olarak ön plana çıktılar. Birisinin tercih edilmesi gerekiyordu. Daha evvelden konuştuğumuz, kelam verdiğimiz üzere; sandığı kurduk. Bugün Yunusemre’de kayıtlı bütün CHP’liler, partinin adayını belirliyorlar. Hangisi aday olursa, yarından itibaren hepimizin adayı olarak gerisinde koşturacağız. Ve Yunusemre üzere, kazanma potansiyelimizin en yüksek olduğu ilçelerin en başında olan bu ilçede, daima birlikte seçilen arkadaşımızı belediye lideri, başka arkadaşımızı da onun en değerli destekçisi ve yardımcısı olarak görevlendireceğiz. Daima birlikte neredeyse 100 günlük bir kampanyayı nefessiz bir biçimde Manisa’daki CHP’liler sürdürecekler. Şehzadeler ilçemizde de yedi adayımız yarıştı, ankete girdi, o ankette dört adayımız birbirlerine yakın oylar aldılar. Şayet orada da dört erkek aday olsaydı, sandık kuracaktık. Baştan ilan ettiğimiz genel kural, seçilebilecek durumda çıkan adaylardan birisi bayan adaysa, bayan adayı direk atıyoruz. Gülşah Durubay da Gençlik Kollarından gelen bir arkadaşımız olarak, bugün CHP’nin Şehzadeler adayı olarak ilan edilmiştir. Buradaki adayımızın da aşikâr olması ile bir arada, daima birlikte bu çabayı sürdüreceğiz.

“100’ün üzerinde yerde sandık kuruldu”

Türkiye’nin dört bir yanında 750’ye yakın ilçemize ve beldemize, ‘Adayınızı belirleyin, aday birden çoksa sandık kurun’ demiştik. Onların talepleri doğrultusunda, 100’ün üzerinde yerde sandık kuruldu. Bundan sonra da çok daha fazla yerde, ilçelerimiz talep ettikçe ve anket sonuçları bizi tercihe yönlendirdikçe; sandığı kurmaya, örgütümüzün sesini dinlemeye devam edeceğiz. En gerçek kararların verileceğine de yürekten inanıyoruz.

“Manisa, kendisine dayatılan, sorulmadan dayatılan bu adaylardan bıktı”

Burada, CHP’nin adayını belirliyoruz. Adaylar, bugüne kadar CHP’ye, fakat yarından itibaren Şehzadeler’e ve Manisa’ya emanettirler. Belirlenen adaylar bugün hangi ikisi olursa olsun, başka ilçelerde ilan ettiğimiz adaylar; geçmişte birlikte olduğumuz ve seçimleri aşikâr yerleri birlik kazandığımız; örneğin burada kıl hissesi birlikte kaybettiğimiz seçmenlerimize emanettir. Yunusemre’de Yunusemre ittifakına, Manisa’da Manisa İttifakı’na, İstanbul’da İstanbul ittifakına, Türkiye’de Türkiye ittifakına güveniyoruz. Türkiye’de ittifaklar ve işbirlikleri çok konuşuldu. Kimi seçim bölgelerinde, örneğin Yunusemre’de bütün demokratların bir ortaya geleceğini, bütün muhafazakar demokratların, milliyetçi demokratların, toplumsal demokratların bir ortaya geleceğini ve bütün demokratların, sosyalistlerin bir ortaya geleceğini ve Yunusemre İttifakı ile bize bu seçimi kazandıracağını; büyükşehirde de Manisa İttifakı’nın adayımız Ferdi Zeyrek’i Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne seçeceğine yürekten inanıyoruz. Bu demokrasi şölenini takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Şundan emin olun birileri oturup iki parti ortasında mutabakata varıp, kentleri ortalarında paylaşıp; sarayda, AK Parti Genel Merkezi’nde hesaplar yapıp, Manisa’da bir ezberin sürdürüleceğine kanaat getirmiş olabilirler. Fakat artık Manisa, kendisine dayatılan, sorulmadan dayatılan bu adaylardan bıktı. Bundan sonraki süreçte Manisalılar, Manisa’yı genç takımların, dinamik takımların, inanmış takımların, toplumsal belediyeciliği en uygun yapabilecek ve kendisine en yeterli hizmeti getirecek olan takımların, Manisa’yı ve ilçelerini yönetmesini istiyorlar. Biz de buna katkı ve imkan sağlayacağız. Ben CHP Genel Lideri olarak bütün Türkiye’de koşturacağım. Fakat bir elim Manisa’dadır, yüreğim Manisa’dadır; sıkça geleceğim, adaylarımızla birlikte çalışacağız. Ve Manisa’yı CHP’li bir büyükşehir belediye liderine; Şehzadeler’i, Yunusemre’yi CHP’li belediye liderlerine emanet edeceğiz. Ondan sonra da dünyanın en itibarlı kentleri ile toplumsal demokratların yönettiği; Manisa’yı kardeş kent yapacağız. Türkiye’nin en güçlü belediyeleri ile Manisalı belediyeleri kesinlikle ve kesinlikle kardeş belediyeler yapacağız. Ve bu sürecin sonucunda kesinlikle ve kesinlikle CHP’yi Manisa’da iz bırakacağı bir başarıyı daima birlikte yaşayacağız. Size kelam veriyoruz.”

CHP Başkanı Özel, açıklamalarının akabinde gazetecilerin gündeme ait sorularını yanıtladı. Riyad’da oynanması planlanan Üstün Kupa final maçının, maç öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle iptal edildiğinin anımsatılması üzerine Özel, şunları söyledi:

“Suç, ‘her şeyi ben bilirim, ben’ diyen var ya kabahat Recep Tayyip Erdoğan’dadır”

“Sinan Ateş cinayeti üzerindeki sis perdesi kaldırılana kadar bu problemin peşinde olacağız”

Eski İdeal Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin birinci yılında, dava evrakından dava ocakları ile emniyet ortasındaki bağlantıya işaret eden haberi yapan T24 muhabiri Asuman Aranca hakkında soruşturma açıldığının anımsatılması üzerine Özel, şunları söyledi:

“Sinan Ateş, öldürüldüğü gün; ülkücü topluluğun şehidiydi. Fakat genç bir siyasetçi olarak, tüm Türkiye’ye emanet ettiği evlatlarıyla, çocuklarıyla hepimizin bir yıldır hakkını hukukunu müdafaaya çalıştığı, acılarını paylaşmaya çalıştığımız bir kardeşimizdir. Sinan Ateş’in ailesinin yaptığı açıklamalar, eşinin yaptığı davetler ve Sinan Ateş cinayeti üzerindeki sis perdesinin kaldırılması için herkesin gösterdiği irade son derece değerlidir. Bu ilginin üzerine cüretle gidilmelidir. Bu bağın üzerine gidilmezse bundan sonra Türkiye’de yaşanabilecek her türlü aksilikte bu kuşku ortada olacaktır. Ben bir kere daha Sinan Ateş’e, bedelli eşine, çocuklarına, ailesine; siyaset arkadaşlarına ve ülkücü topluluğa baş sıhhati diliyorum. Sinan Ateş cinayeti üzerindeki sis perdesi kaldırılana kadar bu problemin peşinde olacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız.”

TIKLAYIN – Eksper raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden vakit çizelgesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Arkadaşını öldüren imam alkollü çıktı: Pişman değilim

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.